Malatya Baro Başkanı Onur Demez Vali Hulusi Şahin'i Ziyaret Etti.

Malatya Baro Başkanı Onur Demez, yeni adliye binasını başlanılması konusunda istişarelerde bulunmak üzere Vali Hulusi Şahin'i ziyaret etti.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Baro Başkanı Onur Demez, deprem öncesinde Malatya’da adliye hizmetlerinin bina yetersizliğinden dolayı 4 ayrı binada, depremden sonra ise mevcut binanın ağır hasarlı olması nedeniyle  birbirine ve şehir merkezine kilometrelerce uzaklıkta 6 ayrı binada hizmet vermeye başladığını belirtti. Demez, bu şart ve imkanlarla Malatya’da adalet hizmetlerinin yerine getirilmesinin çok zor olduğunu belirterek, “Bu durumda sadece de biz avukatlar ve vatandaşlar değil, hakimler, savcılar ve adliye personelleri de büyük bir sıkıntı içinde.” dedi.
Yeni Malatya Adliye Binasının 2023 yılı yatarım programında olduğunu ve 130 milyon TL bütçesinin bulunduğunu belirten Baro Başkan Onur Demez, “Yeni adliye binasının inşaatına biran önce başlanılması kaçınılmazdır. Bu kent için ticaret ve barınma ne kadar önemli ihtiyaçsa, adalet hizmetleri de bir o kadar önemli ve kıymetlidir. Çünkü adalet hizmetlerinin yerine getirilmediği kentte ticari ve sosyal hayatta olumsuz etkilenir. Biran önce yeni adalet binasının yapımına başlanılmadır.” dedi. 
Baro Başkanı Onur Demez, yeni adliye binasının yapılması konusunda Malatya’daki tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek destek arayacaklarını belirterek bu kapsamında ilk ziyaretin Vali Hulusi Şahin’e yapılarak, bu konuda istişarelerde bulunulduğunu kaydetti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN