Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Üyeleri İtfaiye Teşkilatını Ziyaret Ettiler

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği üyeleri, İtfaiye Teşkilatı'nın 309. Yılı 'İtfaiye Haftası' nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını ziyaret ettiler.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Engelliler Çalışma Grubu, her yıl 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “İtfaiye Haftası” etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu ve personeller ile bir araya geldiler. 
Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’na “İtfaiye Haftası”ndan dolayı çiçek takdiminde bulundu.  
Katipoğlu: İtfaiye personelimiz her zaman engelli, yaşlı ve hastalarımızın yanındadır.
Bu anlamlı ve güzel ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, “Evinde mahsur kalan engelli, yaşlı ve hasta vatandaşlarımıza her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz. Deprem zamanı da aynı hassasiyeti fazlası ile gösterdik. İtfaiye personelimiz her zaman engelli, yaşlı ve hastalarımızın yanındadır. İtfaiye personellerimiz bir engelli veya yaşlı mahsur kalmışsa bunun ihbarını alır almaz görev yerine giderek gerekeni en ivedi şekilde yaparlar. Onlara da huzurunuzda teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 
İtfaiye Teşkilatının 309. Yılı olduğunu söyleyen Katipoğlu, “Böylesine anlamlı ziyaretler bizleri hem mutlu ediyor hem de motivasyonumuzu artırıyor. İtfaiyeciler deprem sürecinde çok yoruldular. Bizler depremzede olmamıza rağmen depremzede olmamızı unuttuk. İnsanlara yardıma koşmamız gerektiğini bildiğimiz için hızlıca müdahale etmeye çalıştık. Bizler de acı yaşadık. Bizler de yakınlarımızı kaybettik. Arkadaşlarımızdan evleri yıkılanlar oldu. Yakınlarını kaybedenler oldu. Ama biz onların hepsini bir kenara bırakıp sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalıştık” dedi. 
Yiğit: Engelli vatandaşlarımızın her şeyi oldunuz
Engelliler Çalışma Grubu adına bir konuşma yapan Tuğçe Yiğit “Deprem zamanı yapmış olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Canı gönülden sizleri kutluyoruz. Deprem zamanı girilemeyecek bütün alanlara girdiniz. En zorlu dönemi bizlere en kolay hale getirdiniz. Engelli vatandaşlarımızın her şeyi oldunuz. İyi ki varsınız. Görevinizi hakkıyla yaptınız. Emeklerinize sağlık diyorum inşallah her zaman bizlerin yanında olursunuz” dedi. 
Konuşmaların akabinde engelli bireyler İtfaiye araçlarını inceleyerek program son buldu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN