MASKİ Batı Kolektörü Çalışmaları Devam Ediyor

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert: 'KAYANIN İÇİNDE BORU GEÇİRİYORUZ'

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Batı Kollektörü ve Kanalizasyon hattı çalışmalarını yerinde inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Ekiplerimiz gecesini gündüzüne katarak Batı Kollektörü çalışmalarını yürütüyor. Ancak, arazi şartları ve zeminin kaya olması çalışmalarımızı yavaşlatıyor. Buna rağmen yılsonunda çalışmalarımızı tamamlamış olacağız” dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Batı Kolektörü ve Kanalizasyon Hattı çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve beraberindeki heyet yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın “Akarsulara atıksular karışmayacak” diye talimat verdiğini ifade eden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, çok zor şartlarda 7 ekibin çalışmalara gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Zeminin kaya olması ve arazi şartları nedeniyle çalışmaların santim santim ilerlediğini aktaran Mert, “Batı Kollektörü ve Kanalizasyon Hattı çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bu projenin yıllardır yapılmama nedeni çok açık. Kayaların içinden yol açıp, kayanın içinden boru geçiriyoruz. Arazi şartları zorlu olduğu için burada yapılan çalışmalar yavaş ilerliyor. Eğim çok az, hassas ve dikkatli çalışılması gerekiyor. Batı Kollektörü çalışmasına başlarken zor olacağını biliyorduk. Bugüne kadar neden bu hattın yapılmadığını anlamak için bölgeye gelip incelemek gerek. Geçmiş dönemlerde bu risk alınmamış. Ancak; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, bu hattın mutlaka yapılması gerektiğini söyledi ve bizlere talimat vererek bir an önce çalışmaların başlamasını istedi. Bizler de gerekli inceleme ve proje çalışmalarımızı yaptıktan sonra hattı yapmaya başladık. Başladığımız günden bu güne çok zor şartlarda işi yürütmeye çalıştık. Zemin kaya, arazi şartları çok zor. 7-8 ekip gece gündüz demeden santim santim ilerlemeye çalışıyor. İnşallah yılsonunda çalışmalarımızı tamamlayacağız” şeklinde konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN