MASKİ Personelleri Kan Bağışında Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü personelleri belirli aralıklarla kan vermeye devam ediyor.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

MASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binasında Türk Kızılayı Malatya Şubesi tarafından kurulan stantlarda MASKİ çalışanları kan bağışında bulundu. 

3 ayda bir düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlik kapsamında kan veren MASKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanı Ramazan Toy, “Malatya Kızılay Şubesi tarafından MASKİ Genel Müdürlüğümüzde kan kampanyası düzenlendi. MASKİ çalışanları olarak bizlerde kampanyaya destek verdik. Çok önemli ve kıymetli bir hizmet. Pandemi sürecinde kan stoklarında çok ciddi azalmalar oldu. Bu süreçte hepimizin başına bir hastalık gelebilir. Bunu düşünerek bizlerde kan verdik. Böylesi bir kutsal görevi yapan Kızılay çalışanlarımıza ve kan veren tüm mesai arkadaşlarımı teşekkür ediyorum” dedi.

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Süleyman Şahin ise, 16. kez kan verdiğini ifade ederek, “Sosyal sorumluluk gereği bizde üzerimize vazife addettiğimiz kan kampanyasına katıldık. Bu gün ile birlikte 16. kez kan veriyorum. Hiç birimizin garantisi yok. Her an her şey başımıza gelebilir. Hangi dakika hastaneye düşeceğiz bilemiyoruz. Kan stoklarının yeterli seviyede olması için her sağlıklı vatandaşımızın kan vermesi gerektiği inancındayım” diye konuştu.

Her vatandaşın kan vermesi gerektiğini belirten MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Kan bağışı kampanyasına destek veren personellerimize teşekkür ediyorum. Bu bir vatandaşlık görevidir. Her vatandaşımızın mutlaka kan vermesi gerekmektedir. Verilen kanlar birçok hastanın sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki; yarın bizlerin de kan almaya ihtiyacımız olabilir. Her sağlıklı birey, ilgili kurumlara bağışlayacağı kan ile 3 kişinin hayatının kurtulmasına vesile olacaktır. Herkesi düzenli olarak kan bağışçısı olmaya davet ediyorum” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN