Milletvekili Ağar: Elazığ'ın Yaraları Sarıldı

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki Elazığ-Sivrice depreminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Milletvekili Ağar mesajında, Elazığlıların hafızasından hiç silinmeyecek Elazığ depreminin üzerinden üç yıl geçmiş geçtiğini belirterek, depremde hayatını kaybeden 41 vatandaşımı rahmetle andı.

“DEVLETİMİZ ELAZIĞ'IN VE ELAZIĞLILARIN YANINDA YER ALDI”
24 Ocak depreminin hemen ardından Devletin tüm kurumlarının Elazığ halkının yardımına koştuğunu, yaraların sarılması için gereken her çalışmanın yapıldığını ve fiziki kayıpların telafi edildiğini anımsatan Milletvekili Ağar, devletin Elazığ’ın ve Elazığlıların yanında yer aldığını vurguladı.
Gelinen süreçte Elazığ’ın yaralarının sarıldığını belirten Milletvekili Ağar, “24 Ocak ve 27 2020 Aralık tarihlerinde yaşanan doğal afetlerde Elazığ'da 18.909 yapı yıkıldı ve oturulamayacak derecede hasar gördü; 317 yapıda orta derecede hasar meydana geldi. Deprem olur olmaz devletimiz tüm birimleriyle Elazığ'da hemşehrilerimizin yardımına koşarken depremin üzerinden henüz iki yıl geçmeden Elazığ'ın yaralarını sardı, fiziki kayıplarını telafi etti. Bu çerçevede, devletimiz, depremin zararlarını telafi etmek için iki yıllık süre zarfında toplam 7 milyar 486 milyon Türk lirası üzerinde bir bütçeyle Elazığ'ın ve Elazığlıların yanında yer aldı. Bu vesileyle, şehrimizin fiziki yaralarının tedavisi, hemşehrilerimizin depremle sarsılan hayatlarının maddi imkânsızlıklarla da sarsılmaması için devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla imkânlarını hayata geçiren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Elazığ'ı o zor günlerinde yalnız bırakmayan İçişleri Bakanımıza, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza, Sağlık Bakanımıza ve ihtiyacımız olduğunda yanımızda olan tüm sayın bakanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

HAYATINI KAYBEDEN HEMŞEHRİLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM
24 Ocak depreminde yaşamını yitiren vatandaşları rahmetle anan Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, şu ifadelere yer verdi:  “Şehrimizin fiziki kayıplarını yerine koyduk, sosyal hayatı, ekonomik hayatı normale döndürdük ama bir kaybımız var ki asla yerine koyamayacağız, asla yokluğunu telafi edemeyeceğiz: Fatma Yıldız, Doruk Abbas Yıldız, Tansel Elidar, Ömer Asaf Elidar, Sevim Canbaz, Türkan Kaplan, Ayşe Civelek, Salih Civelek, Necdet Gürsu, Necmettin İnce, Salih İnce, Sakine Düşmez, Gülçin Kalay, Müzeyyen Ayken, İkram Kalay, Pınar Dişli, Miraç Dişli, Dilek Rabia Gökdemir, Ramazan Ertaş, Yaşar Güçlü, Güven Kartal, Sena Nur Demir, Enes Sertdemir, Berna Sertdemir, Aslan Cenkiz, Nermin Cenkiz, Hüseyin Yıldız, Onur Yıldız, Mehmet Arifoğlu, Ayşe Arifoğlu, Halime Aslan, Miraç Ali Aslan, Rüya Aslan, Ünal Kalay, Selami Dağ, Turan Suçlu, Hanife Yıldırım, Gazel Say, Yusuf Ali Say, Mustafa Kara, Ayşe Fatma Türkmen. Hepsi komşularımızdı, hısımlarımızdı, akrabalarımızdı, kardeşlerimizdi; hepsini o deprem felaketinde kaybettik. Onlar hâlen yüreklerimizde ve canımızdan kopan eksik parçalar. Bu vesileyle, tüm milletimizden, dualarında onlara da yer vermenizi istirham ediyor; daha önceki doğal afetlerden çıkardığı derslerle, afetlerin geri getirilemeyecek kayıplar yaratmaması, canların yitmemesi için ülkemizin son yıllarda olağanüstü bir çaba içinde olduğunu belirterek Rabb'imin Elazığ'a, ülkemizin hiçbir şehrine ve dünyanın hiçbir coğrafyasındaki insanlara bu tür felaketler yaşatmamasını diliyorum.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN