Mobilya Sektörü Taksit Düzenlemesini Geri İstiyor

Mobilya sektörü BDDK'nın taksit düzenlemesinin yeniden eski haline gelmesi çağrısında bulundu. Elazığ Mobilyacılar Derneği (EMOSDER) Başkanı M. Fethi DİLEK, bu düzenlemenin özellikle evlenme çağına gelmiş yuva kuracak gençleri çok zor durumda bıraktığını söyledi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Ülkemiz sanayisinin önemli yapı taşlarından biri olarak bugün 40.000’e yakın üreticisi olan ve dünya sıralamasında 7.sırada bulunan Mobilya sektörü, bugünlerde alışverişlerde kredi kartına yapılan taksit sayısının düşürülmesinden ötürü dert yanıyor, çarkların dönmesi için bu düzenlemenin bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz dedi.

Sadece mobilya, beyaz eşya ve ev kiralamak için ortalama ayrılması gereken bütçe toplamda 300 bin TL’ye ulaştı. Durum böyle iken BBDK tarafından son yapılan düzenleme ile mobilya alışverişlerindeki taksit sayısının 12’den 9 ile  6 arasına çekilmesi birtakım tartışmaları da beraberinde getiriyor . Elazığ Mobilyacılar Derneği (EMOSDER)Başkanı M. Fethi DİLEK, bu düzenlemenin özellikle evlenme çağına gelmiş yuva kuracak gençleri çok zor durumda bıraktığını söyledi. 

Mobilyacılar olarak taksit sayılarının arttırılmasını istediklerini söyleyen DİLEK, “Bu enflasyon ortamında fiyatlar arttı, alım gücü düştü. Bu açıdan gençlerin evlenmesine destek olmak amacıyla taksitlerin uzatılması son derece faydalı olacak diye konuştu. 
Sektör temsilcileri de BDDK tarafından konunun yeniden değerlendirileceği ve yeni bir düzenleme yapılacağı beklentisi içinde olduklarının altını çiziyor. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN