Nato Genel Sekreter Yardımcısı Guy B. Roberts Masa Strateji Merkezi Özel Davetli Olarak Türkiye'ye geliyor.

Amerika Savunma Eski Bakan Yardımcısı ve Nato Genel Sekreter Yardımcısı Guy B. Roberts Masa Strateji Merkezi'ne Geliyor

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Trump Hükümeti’nin Savunma Bakan Yardımcısı ve NATO’nun nükleer silahlardan sorumlu eski Genel Sekreter Yardımcısı Guy B. Roberts 6 Kasım 2023 tarihinde MASA Strateji Merkezi’nin kurucusu Atılgan Bayar’ın özel davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor. 
MASA Strateji Merkezi’nde yapılacak kapalı oturumda, bölgemizde değişen yeni stratejik durum, NATO’nun geleceği, Türkiye’nin NATO’daki yeni rolü, Rusya - Ukrayna Savaşı’yla birlikte gündeme gelen kitle imha silahları ve nükleer silahların kullanılması ihtimalleri tartışılacak. Toplantıda ayrıca, Türkiye’nin ilerleyen zamanlarda karşılaşabileceği olası ve yeni tehditlere ilişkin alternatif senaryolar geliştirilecek ve buna istinaden bir rapor hazırlanacaktır.
Guy B. Roberts Kimdir?
Sayın Guy B. Roberts, ABD’nin nükleer caydırıcılık ve ulusal güvenlik konuları uzmanı olarak Ulusal Güvenlik Başdanışmanlığı ve Nükleer, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Programları’ndan sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı ve Başdanışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Kuzey Atlantik Anlaşması Örgütü’nde (NATO), kitle imha silahları politikasından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Nükleer Politika Planlama Direktörlüğü görevlerini de başarıyla yürütmüştür. Sayın Roberts, şu anda McDill Hava Üssü Ortak Özel Harekât Üniversitesi’nde silah kontrolü ve nükleer silahların yayılmasıyla ilgili dersler vermektedir. Sayın Roberts’ın; dış ilişkiler, uluslararası kuruluşlar, stratejik konularda ikili ve çok taraflı müzakereler ile uluslararası hukuk alanında 40 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN