O-IOHS Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleşti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Tarafından Yürütülen O-IOHS Projesi Proje kapanış toplantısında, 21 ay süren faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verildi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Tarafından Yürütülen, AB ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse edilen, Online İnteraktif ISG Uygulamalarının Türkiye’de ilk pilot uygulama olarak maden, mermer ve taş ocakçılığı sektöründe gerçekleştirilen “Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS) Projesi” kapanış Toplantısı, Proje Koordinatörü Defne Yıldırım, Proje Eğitim Sorumlusu Osman Seçgin, proje ekibi ve İSG Uzmanlarının katılımıyla gerçekleşti..

Proje kapanış toplantısında, 21 ay süren faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verildi.
Proje Koordinatörü Defne Yıldırım ve Proje Eğitim Sorumlusu Osman Seçgin, katılımcılara İSG’nin özellikle çok tehlikeli sınıf olan madencilik ve mermercilik sektöründe proje süresince saha ziyaretlerinde, risk analizi yazılımının test aşamalarında karşılaşılan durumlar hakkında bilgiler aktararak Proje çıktıları hakkında ulaşılan hedeflere ait bilgiler verdiler. 
Projemizin Çıktısı İnsan Hayatının Korunması
Proje Eğitim Sorumlusu Osman Seçgin;  “Projemiz, maden işletmelerinde iş kayıplarının önlenmesine ve maden işletmelerinde meydana gelen iş kazalarını %20 azaltarak olası işçi ölüm ve yaralanmalarının önlenmesine katkı sağlayacaktır. Projemizin çıktısı, insan hayatının korunması. Bu bizim için çok önemli. 
Projemizin Kapanış Toplantısı Hizmetimizin Başlangıcını temsil ediyor.
Proje Koordinatörü Defne Yıldırım, Proje çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “Çevrimiçi Etkileşimli Risk Analiz Merkezimiz kuruldu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde hizmet vermeye devam edeceğiz. Proje Kapanış Toplantımız aslında bu hizmetin kalıcı olacağını müjdeliyor.” Dedi.

Proje Koordinatörü Defne Yıldırım’ın aktardığı diğer veriler: 

1.    Sunulan Hizmet ve Eğitim Sayısı (Çalışan):(Mermer, Madencilik ve Taş ocakları) maden ocakları (1041 çalışan)-İSG eğitimleri verildi

2.    Sunulan hizmet ve eğitim sayısı (İşverenler)-İSG hakkında bilgilendirme toplantıları ve firma ziyaretleri yapıldı: 79 ocak

3.    Avrupa Modeli İSG Sempozyumu düzenlendi-240 kişi katılım sağladı

4.    Maden, mermer ve taş ocaklarında kullanılmak üzere İSG Risk Analiz Yazılımı geliştirildi. (ücretsiz olarak firmaların kullanımına açıldı)

5.    Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Analiz Merkezi Kuruldu, Elazığ TSO bünyesinde hizmet vermeye devam edecek.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN