Sincik Belediye Başkanı Başkan Gürkan'ı Ziyaret Etti

Sincik Belediye Başkanı Korkut'u kabul eden Başkan Gürkan, 'Komşu İl ve İlçelerimizle Birlik İçerisinde Çalışıyoruz'

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Adıyaman İli Sincik İlçe Belediye Başkanı Mehmet Korkut’u kabul ederek bir süre görüştü. 

Gürkan: Sincik Belediye Başkanımızın çalışmalarını takdir ediyoruz
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan, “Komşu ilimizin ilçe başkanı yapmış olduğu çalışmalarla ve duruşuyla takdir ettiğimiz bir Belediye Başkanı. Büyükşehir Belediyesi olarak komşu illerimize, ilçelerimize hizmetlerimiz dün olduğu gibi bugünde devam ediyor. Sincik halkı Malatya ile bütünleşmiş ve çok sayıda Sincik’li Malatya’da ikamet ediyor. Sincik Belediye Başkanımızın talepleri var inşallah Sincik’te beraber güzel çalışmalar yaparız. Sincik Belediye Başkanımıza bu ziyaretlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

Korkut: Malatya’nın son yıllarda ciddi anlamda çehresi değişiyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a mihmandarlığından ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, “Sayın Başkanımız sürekli bizleri destekleyen bölgemizin ağabeyi konumunda. Malatya son yıllarda ciddi anlamda çehresi değişen bir il. Modern kavşakları, modern mimarisi, tertemiz cadde ve sokakları, gelişen sanayisi ile değişen ve dönüşen bir kent olarak görmekteyiz. Bölgenin lokomotif ili. Sayın Başkanıma bu kadim topraklarda medeniyetin, insanlığın ilk nüvelerin atıldığı bu mümbit topraklara hizmet etmek Sayın Başkanımıza yakışır. Gayreti himmeti gerçekten takdire şayan, hazırladığı projeleri zaman zaman ulusal basında, televizyonlarda, Cumhurbaşkanlığımızın sitesinde görüyoruz. Bu çalışmalar bizi motive ediyor, takdir ve gıptayla izliyoruz. Lütufkârlarından dolayı da kendilerine şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut Sincik Dağlarında nadir yetişen sarı renkli ters lale tablosunu Başkan Gürkan’a hediye etti. 

Korkut, Sarı renkli lalenin dağlarda nadir yetiştiğini belirterek, “Başkanımızda bölgenin nadir başkanlarından olduğu için bu nadir yetişen ters laleyi hediye etmeyi uygun gördük” dedi. Başkan Gürkan ise aldığı bu hediyenin anlamının çok büyük olduğunu ifade etti.  

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN