Son Kararı Hakem Kurulu Verecek

KESK ve Kamu-Sen'in olmadığı Kamu Toplu Sözleşme görüşmelerinin 3'üncüsünde de sonuç çıkmadı. Memurların zam oranına Kamu Görevlileri Hakem Kurulu karar verecek.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin 2024-2025 yıllarını kapsayan Kamu Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 3’üncüsü, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) olmadan gerçekleşti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen görüşmeye yetkili konfederasyon olarak masada Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın yer aldı.

Kamu İşveren Heyeti ile Memur-Sen, 2024 ve 2025'teki zam oranında uzlaşamazken, taraflar 11 hizmet kolunun tamamında anlaşma sağladı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi'nin son görüşmesinden sonra açıklama yaptı. Yalçın, "Oransal kısımda mutabakat sağlayamadık. Oransal kısım hakem kuruluna gidecek ve tahkim süreci başlayacak. Ama genel toplu sözleşmeye ilişkin oransal zammın dışındaki kısımlarda önemli başlıklarda kazanımlar olduğu gibi, 11 hizmet kolunda da toplu sözleşme mutabakatla sonuçlandı. Onun için hayırlı uğurlu olsun" diye belirtti.
 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN