Tarihin En Büyük Ataması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Cumhuriyet tarihinin en büyük öğretmen ataması gerçekleştirildi. Erdoğan, ataması yapılan öğretmenlerin yarısının deprem bölgesinde görev yapacağını söyledi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki '45.000 Öğretmen Atama' programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ataması yapılan öğretmenlerin yarısının deprem bölgesinde görev alacağını bildirdi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Son 10 yılda toplam 12 bin 98 engelli öğretmenimizi öğrencileriyle buluştuk. Bugün sizlerin de katılımıyla eğitim ordumuzu daha da güçlendiriyoruz. Yaklaşık 2002'de 500 bin öğretmenimiz vardı. Bu sayı 1 milyon 200 bine ulaştı. 'Şu kadar öğretmen atayacağız' diyerek bu iş olmuyor. Tarihinde ne yaptın, ne kadar öğretmen atadın? Bunları söyle…

TARİHİN EN BÜYÜK ÖĞRETMEN ATAMASI

Sizlerle birlikte ataması yapılan öğretmen sayısı 800 bini buluyor. Tek kalemde cumhuriyet tarihimizin en büyük öğretmen atamasını bugün gerçekleştiriyoruz.

Öğretmenlerin yarısı deprem bölgesine atanacak. 142 bin konutun ve köy evinin inşa sürecini başlatırken, 650 bin konutu yapıp vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Giden canlarımızı geri getiremesek de yıkılanın yerine çok daya sağlamını ve modernini yapacağız.

"YARISI DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV YAPACAK"

Atanacak öğretmenlerimizin yaklaşık yarısı deprem bölgesinde vazife üstlenecek. Gabar'da keşfettiğimiz petrol kuyusuna Aybüke Yalçın öğretmenimizin ismini verdik.
 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN