Telmih Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor.

Elazığ merkezde uluslararası yayın yapan Telmih kültür sanat edebiyat ve tarih dergisi Elazığ depreminde olduğu gibi asrın felaketinde de sahadaki yerini aldı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Telmih Dergisi ve Telmih Gönüllülük hareketi yöneticisi Talat Özer faaliyet planları hakkında bilgiler verdi.

Elazığ depreminde sürekli sahadaydık saha ekibimizin büyük bir çoğunluğu yazar, şair ve sanatçılardan oluşyor asıl işimiz afet dönemlerinde kültürel olarak sahada olmaktı fakat  asrın felaketinde depremin boyutu bizlere diğer alanlarada tampon görevinde bulunmamız gerektiğini belirtti.  Gıdadan battaniye kadar dağıtımlarımızı gerçekleştirdik.  

Çalışma sahamızı Elazığ Adıyman ve Malatya olarak belirledik. 10 kişikil bir gönüllü ekiple gecemizi gündüzümüze kattık depremin ilk günlerinde kırsala gıda ve kıyafet ulaşımı merkeze göre biraz daha azdı  Adıyaman’da 50’den fazla köye ulaştık.  Malatya’nın Doğanşehir ilçesine  bağlı dağ köyleribe,  Akçadağ’ın köylerine,  Yazıhan’da ve Gündüzbey’de bahçe evlerine sığınan depremzedelere destekte bulunduk.  Kahramanmaraş’ın Nurhak kırsalında bulunan Kullar köyüne gittik.  Elazığ’ın Baskil ilçesi köylerine de ulaştık. Elazığ- Malatya köylerine 70’den fazla kırsal köye ulaştık.

Çalışma prensibimizde  para kabul  etmedik gelen yardımı yönlendirerek dağıtımını sağladık. İnsanlar bize güven duyuyor çünkü çalışacağımız sahayı birkaç kişiden teyitliyoruz. Doğruluğu yüksek olan yerlere hep çalıştık. Çünkü biz yola çıkarken göğün olduğu her yer yuvamız var dermiştik. O sözün doğruluğuna inanarak adımlar atıyoruz. 
İyilik dil din ırk tanımaz. Elinizi uzattığınız destek olduğunuz kişiyi insanlığın bir parçası olarak görürsünüz.  Türkiye’nin her yerinden yazarlarımız bize destek oldu. Okurlarımız yanımızda oldu. Her zaman dediğimiz gibi biz bir aileyiz. Kültür ve sanat ile yeniden 11 şehirimizi inşa edeceğiz. Hatay ve Kahramanmaraş’a da destek olduktan sonra sahadan lojistik olarak çekileceğiz ve sonrasında çocukları rehabilite etmek için mücadele edeceğiz.

Özellikle Azerbaycan başta olmak üzere tüm  Türk Dünyası bizim yanımızda oldu. Avrupa’dan gelen  yardımlarında dağıtım koordinasyonunu sağladık. Adıyaman’da ise İstanbul Teknik Üniversitesinin dağıtım koordinasyonuna katkı sunduk. 
 Kısacası emanetin emanetcisi olduk. 

Afet durumunda tüm  yazarlarımız canla başla insanlık için mücadele eden bir gönüllüye dönüşüyor.  Devlet ve millet birlikteliğinde  bu yaraları saracağız.
       

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN