Usta Gazeteci Vefatının 5'inci Yılında Anıldı

Geçirdiği kalp krizi sonucu 2019 yılında aramızdan ayrılan duayen Gazeteci Hacı Aydın Meral'i vefatının 5'inci yılında bir kez daha rahmetle anıldı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Elazığ’ın ilk gazetelerinden Uluova Gazetesi'nin kurucusu Aydın Meral, 22 Haziran 2019 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı. Elazığ’ın önemli değerlerinden; yapmış olduğu gazetecilik göreviyle geçmişten günümüze ışık tutan ve önemli isimlerin meslekte yetişmesine vesile olan Aydın Meral, vefatının 5’inci yıldönümünde bir kez daha ailesi, yakınları ve sevenleri tarafından anıldı.

GÜNDÜZ: BUGÜN DAHA ÇOK ARIYORUZ

Usta Gazetecinin Kızı Başak Meral Gündüz, ”Babam Aydın Meral, bir düşünce adamı, yüreği oldukça yumuşak duygulu olduğu zamanlarda gözyaşlarını tutamayacak kadar yufka yürekli bir insandı. Basın camiasında “simge ismi ”haline gelmişti. Cemiyet hayatında babamdan çok şey öğrendik. O gerçekten toplumsal alanlarda çözümleyici aklıyla bütün sorunların üstesinden gelen sıkıntılar olduğunda yol gösteren biriydi. Onun meslek anlayışını ve disiplinini bugün daha çok arıyoruz" dedi.

GÜNDÜZ: SEVİLEN SAYILAN YERİ DOLDURULAMAYACAK BİR GAZETECİYDİ

Başak Meral Gündüz, ”Yaşamımdaki en güzel örneğim, başım sıkıştığında kurtarıcım ve hayatımdaki her şeyde imzası olan canım babam 21 Haziran 2019 tarihinde ani bir kalp kriziyle aramızdan ayrıldı. Babamı kaybettikten sonra büyük bir boşluğa düştük. Bazen çok yoğun duygular yaşıyorum zamanla acılar küllenir denilir ama pek küllenmedi. Babam Gazetecilik yaşantısına sayısız başarılar sığdıran, örnek bir gazeteci ve Elazığ için önemli bir değerdi. Renkli bir kişiliğe sahip, kendine has üslubu olan, açık sözlülüğüyle sevilen sayılan yeri doldurulamayacak bir gazeteciydi” ifadelerine yer verdi
 

Kaynak: Günışığı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN