Vali Baruş İftar Programına Katıldı

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Eşi Nagihan Baruş, Yetimler Günü Dolayısıyla Düzenlenen İftar Programına Katıldı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Editör

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Eşi Nagihan Baruş, Yetimler Günü Dolayısıyla Düzenlenen İftar Programına Katıldı.

Malatya İl Müftülüğü tarafından “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla yetim aileler ve çocuklara iftar programı düzenlendi. İftar programına Vali Aydın Baruş ve eşi NagihanBaruş, İl Müftüsü Veysel Işıldar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, yetimler ve aileleri katıldı.
İftar öncesi İl Müftüsü Veysel Işıldar tarafından Kuran Tilaveti okundu, dualar edildi. Burada konuşan Vali Aydın Baruş; “Yetim gülerse dünya güler” dedi.  
İnancımızda yetimlerin elinden tutmak, başlarını okşamak çok önemsenmiştir. Sevgili Peygamberimizin pek çok Hadisinde de bu konuya temas ettiğini görüyoruz. Dolayısıyla Yetimler ve Öksüzler toplumun bize emanetidir. Bu emaneti de layıkıyla muhafaza etmemiz lazım ve bu emanete sahip çıkmamız lazım. 
İl Müftülümüzün düzenlediği bu iftar programı ile sizlerle birlikte olma imkânı verdiği için Müftülüğümüze teşekkür ediyorum. Müftülüğümüz ve Diyanet Vakfımız hem gençlik çalışmaları hem kadınlara yönelik faaliyetler ile oldukça girişken ve istek sahibiler. Hayırseverlerin yapmış olduğu yardımların dağıtılmasında da aracılık ediyor. 
Sizler hiçbir zaman sahipsiz değilsiniz. Devletimiz her zaman sizlere sahip çıkma iradesini gösteriyor ve göstermeye devam edecek. Bizim özellikle dikkat ettiğimiz husus, çocukların kendilerini yalnız hissetmemeleri. Okulda, çevre münasebetlerinde onur ve gurur sahibi olarak hayatlarına devam etmeleri. Onun için de desteğe ihtiyaçları var. Bunun bilincindeyiz ve elimizden geldiğince onları desteklemeye çalışıyoruz. Bizim prensibimiz şu dur ki: ‘Yetim gülerse dünya güler, yetim gülerse Türkiye güler, Malatya güler. Onlarla birlikte mutlu bir toplum olarak hayatlarımızı sürdüreceğiz. Buraya teşrif ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Program sonunda yetim ve öksüzler ile ailelerine çeşitli hediyeler ve ikramlarda bulunuldu.

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN