Vali Baruş ve Başkan Gürkan'dan Şevket Keskin'e Hayırlı olsun ziyareti

Ticaret Erbabımızla Birlikte Şehrimizi Aydınlık Yarınlara Ulaştırma Gayretinde Olacağız

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vali Aydın Baruş ile birlikte Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası 2022 yılı Genel Kurulunda göreve yeniden seçilen aynı zamanda MESOB Başkanı da olan Şevket Keskin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret için Vali Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’da birlik ve beraberliğin sürdürülmesinde Valimiz Sayın Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın çok büyük katkıları var. Sayın Valimizin kapısı her zaman esnafa ve halka açık. Malatya’da el atmadıkları konu yoktur, gece gündüz yollarda, mahallelerde ve ilçelerde. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, şehr-ül emin olarak esnafımızla iç içe, sorun ve taleplerimize her zaman çözüm odaklı yaklaşıyorlar. Biz esnaf ve sanatkâr camiası olarak bütün kongrelerimizi birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde gerçekleştiriyoruz. Zorlu günleri aşacağımıza inanıyoruz. Tabi ki sıkıntılar var, ama bu memleket bizim memleketimiz, bu vatan bizim vatanımız, bu dar günleri aşacağımıza ben yürekten inanıyorum. Herkesin buna göğüs germesi lazım” dedi.
Malatya’yı mazisine layık istikbale hazırlama noktasında esnaflarla el ele vererek çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Katılımcı Belediyecilik anlayışı içerisinde hizmet üretmeye çalışıyoruz. 

Katılımcı Belediyeciliğin bir gereği olarak ilimizdeki tüm paydaşlarımızla şehrimizin sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüşerek onların fikirlerini alarak şehrimizin yol haritasını, yön pusulasını oluşturuyoruz. Şevket Keskin Başkanımızın da yeniden Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına seçilmesinden dolayı kendisini tebrik ediyorum, seçenlere de teşekkür ediyorum. Uzun yılar şehrimizin ticaret hayatı içerisinde olan bir yönetici olarak; Malatya’da milli birlik ve beraberlik konusu olduğunda, milli bayramlarımızda, Malatya ile ilgili bir problemin çözümü noktasında bizlerle hemfikir olarak hareket ettiler. Kendilerinin şahsında bütün esnaflarımızı da tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de Malatya’mızı mazisine layık, istikbaline hazırlama noktasında bütün esnaf odalarımızla, Malatya’mızdaki ticaret erbabımızla birlikte el ele vererek şehrimizi daha aydınlık yarınlara ulaştırma noktasında gayret edeceğiz. İnşallah Malatya’da güzel işleri el ele vererek birlikte yapma temennimi de ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Yeni dönemin bütün esnaflara hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Aydın Baruş, “Bütün çabamız Malatya’daki ticari hayatın canlılığını devam ettirmesi ve esnafımızın kendini geçindirir vaziyette faaliyetlerini sürdürebilmesi. Bu nokta da Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’mizin de zaman zaman tespitleri oluyor. Sıkıntıları, problemleri hem genel başkanlarına, hem de hükümetimiz nezdinde ilgili bakanlarımıza iletiyorlar. Bizlerde elimizden geldiğince esnaflarımıza destek olmaya çalışıyoruz, moral vermeye çalışıyoruz. İnşallah bu sıkıntılı dönemler atlatılır, esnafımızın yüzü güler ve hanelerine, çoluk çocuklarına rızıklarını kazanarak güler yüzle dönerler. Çünkü esnafımız bir şehir için, şehrin ticaret hayatı için vazgeçilmez. Aynı zaman da ülkemizin birlik ve beraberliği içinde esnafımız çok kıymetli. Ne zaman Türkiye’de birlik ve beraberliği zedelemek isteyen, birlik ve beraberliğimize kast eden hain saldırılar olsa esnafımız her zaman devletimizin yanında. Vatandaşlarımızın sözcüsü oldu. Tüm esnafımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberliğe önümüzdeki dönemde de katkı sağlayacaklarına yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN