Avrupalı Elazığlılar Frankfurt'ta buluştu

Avrupa'da yaşayan Elazığlılar, Frankfurt kentinde düzenlenen dayanışma gecesinde bir araya geldi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Avrupa Elazığlılar Derneği tarafından düzenlenen eğlence ve dayanışma gecesi büyük ilgi gördü.

Geceye Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı,AkParti  Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, Müsiad Almanya başkanı, Frankfurt Başkonsolosu, Mainz Başkonsolosu, Uıd Hessen Bölge Başkanı, Tdihk Başkanı çeşitli dernek temsilcileri ve Avrupa'nın çeşitli şehirlerinden yaklaşık bin Elazığlı katıldı.

Avrupa Elazığlılar Derneği Başkanı Muharrem Akan  yaptığı konuşmada, derneğin, kurulduğundan bu yana amaçları doğrultusunda çalışmalar yaptığını ve bugüne kadar bir çok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Elazığ'daki depremzedelere ve engelli vatandaşlara yardım ettiklerini ifade eden Akan, "Elazığ'daki Depremzede çocuklara 1023  giysi yardımında bulunduk. Ayrıca 33 Engelli vatandaşımıza akülü araba hediye ettik.Tüm bu çalışmaları hemşerilerimize sayesinde gerçekleştirdik" dedi.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile Ömer Serdarda kısa birer teşekkür konuşması yaptı.

Eğlence ve Dayanışma Gecesinde sahne alan Elazığlı sevilen Sanatçılar  Ahmet Karacan ,HGS Hayati Demirel,Ayhan Adar,Ahmet Yıldırım,Habip Yıldız ve Eren Poyraz Elazığ  türküleriyle davetlileri coşturdu.

 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN