Battalgazi Belediye Meclisi, 21 Gündem Maddesini Görüştü

Battalgazi Belediye Meclisi, Ocak ayı Olağan toplantısının 1.birleşim 1.oturumuyla 2023 yılı çalışmalarına başlarken, toplantıda 21 gündem maddesi görüşüldü.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Yılın ilk toplantısında ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ve komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı.

Battalgazi Belediye Meclisi, 2023 yılının ilk olağan toplantısını Battalgazi Belediyesi Meclis Salonu’nda Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında gerçekleştirdi. Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda, gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce 2023 yılının tüm dünyaya sağlık, huzur ve esenlikler getirmesini temenni eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “2022 yılını geride bıraktık ve 2023 yılının ilk toplantısını bugün gerçekleştiriyoruz. Allah bizlere Battalgazi’miz için hayırlı kararlar almamızı nasip etsin” dedi. Toplam 21 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda imar plan değişikliği ile ilgili bazı maddeler kabul edilerek karara bağlanırken, bazı maddelerde ilgili komisyona havale edildi.

“AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”
Konya-Adana yolu üzerinde kaza yapan askeri araçta Şehit olan Piyade Er Halil Seltan ve Malatyalı Astsubay Harun Uğur için baş sağlığı dileyen Başkan Güder, “Konya- Adana Karayolunda meydana gelen trafik kazası sonucu Piyade Er Halil Seltan ve Malatyalı Astsubay Harun Uğur şehit olmuştur. Malatyalı olan ve ailesi Zafer Mahallesinde oturan Şehit Astsubay Harun Uğur’un 29 yaşında evli ve eşinin ise 1 aylık hamile olduğunu derin bir üzüntü ile öğrendik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ise sabır diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimizin ruhu şad olsun." dedi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Ocak ayı Olağan toplantısı 2.birleşimin 1.oturumu için 9 Ocak Pazartesi günü saat 14:00’te Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yeniden bir araya gelecek.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN