Battalgazi Belediyesinden Dünya Çevre Günü'ne Özel Etkinlik

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla açık alan resim şenliği düzenlendi. Çocukların çevreyle ilgili sorumluluk almasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen etkinlikte minik öğrencilerin çevre bilinci konusunda hazırladığı resim ve gösteriler büyük beğeni kazandı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Battalgazi Belediyesi tarafından çevre duyarlılığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Dünya Çevre Günü ve 5-9 Haziran tarihleri arasında “Hepimizin Bir Dünyası Var” temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla açık alan resim şenliği düzenlendi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün organize ettiği etkinlik, doğanın güzelliğini ve korunmasının önemini vurgulamak amacıyla Kırkgöz Sahil Parkı'nda gerçekleşti. Şenlikte, Gazi İlkokulu, Kazım Karabekir İlkokulu ve Hasırcı İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde çevre temalı resimlerini sergileyerek renkli gösterilere imza attı.

Etkinlik sırasında öğrencilerin yaratıcılığı ve duyarlılığıyla hazırlanan resimler, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularına dikkat çeken bir atmosfer oluşturdu. Çevre duyarlılığına yönelik konuşmaların ardından Gazi İlkokulu öğrencilerinin sıfır atık konseptiyle yaptıkları defile ise alkış topladı. Ayrıca yüz boyama ve kağıt katlama etkinlikleri ile çevre farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalar yapıldı. Hem eğlendirici hem de bilgilendirici etkinliğin düzenlenmesinden mutlu olduklarını ifade eden çocuklar, çevreyi korumanın önemine dikkat çekerek daha yeşil bir gelecek için insanların doğaya karşı duyarlı olmaları gerektiğine vurgu yaptılar. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN