Ejder Açıkkapı: Turistik Seferler Elazığ'ımıza Can Suyu Olacak

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ'ın ticareti ve turizmine değer katacak yeni gelişmeyi kamuoyuyla paylaştı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Van Gölü Eskpresi ve Kurtalan Ekspresinin durağı haline gelecek Elazığ'da ticaret ve turizmin hareketleneceği müjdesini veren Açıkkapı şunları söyledi:

Elazığ'ın güzel insanlarıyla, kıymetli hemşehrilerimizle güzel bir haberi paylaşmak istiyorum. Kurtalan ve Van Gölü Ekspresi turistik seyahetleri için talep toplama işlemleri resmen başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve TCDD Taşımacılık ile görüşmerimiz neticesinde Elazığ Merkez ve Palu'muzda ilgili trenler duracak, bu süreçte şehrimiz ve Palumuzun esnafına can suyu olacak. 17 nisan 2024 tarihinde Ankara'dan gerçekleşecek ilk seyahette Van Gölü ekspresi Palu'muzda 3 saat, Elazığ Yolçatı'da 4 saat duracak. Kurtalan ekspresin ilk seferi ise 21 Nisan'da Diyarbakır'dan hareket edecek, Elazığ'da 4 saat duracak.

Tabi bu seferlerin turistik olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Gastronomiden, kadim ilçemiz Palumuzun güzelliklerine, şehrimizi tüm renkleriyle tanıtma fırsatını elde edeceğiz.  Esnafımıza , vatandaşlarımıza hayırlı olsun inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu'na, TCDD Taşımacılık Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Yalçın'a , emeği geçen tüm bürokratlarımıza Elazığlı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Girişimlerimize katkıda bulunan, şehrimiz için verdiğimiz mücadelede parti ayrımı gözetmeksizin milli birlik ve beraberlik ruhunu asla yitirmeden , hemşehrilerimize hizmet noktasında yanımızda duran Cumhur ittifakımızın MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver'e de teşekkür ediyorum.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN