Elazığ Yok!

27 Temmuz Perşembe günü yayınlanan Resmi Gazete'de mücbir sebep halinde yararlanacak iller açıklanırken Elazığ açıklanan iller arasında yer almadı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Resmi Gazete'de mücbir sebep halinde yararlanacak iller açıklandı.   Elazığ açıklanan iller arasında yer almadı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde mücbir sebep halinin 30 Kasım 2023'e kadar uzatılması kararlaştırıldı.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından afet bölgesindeki  mücbir sebep halinin uzatılmasına ilişkin cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararla, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığınca ilan edilen "mücbir sebep hali"nin Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 30 Kasım 2023'e kadar süreceği ilan edildi.

7405 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı kararına göre;
6/2/2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen depremler nedeniyle Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde devam eden mücbir sebebe istinaden 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ve 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına ilişkin Kanunda yer alan taksit ödeme süreleri yeniden belirlenmesine dair ekli Kararın yürürlüğe konulmasına 
7256 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinin onaltıncı fıkrası ile 7326 sayılı Kanunun 9 uncu maddesinin onaltıncı fıkrası gereğince karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

HABER MERKEZİ
 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN