Kırsal Mahallelerin Yol Sorunu Sona Eriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı şehrin genelinde kurmuş olduğu şantiyelerle yol çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı şehrin genelinde kurmuş olduğu şantiyelerle yol çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. 
Büyükşehir Belediyesi genişletme ve altyapı çalışmalarının tamamladığı Derende bölgesi grup yolu ile Hekimhan Delihasan grup yolunu birbirine bağlayarak yaklaşık 6 km’lik yolda iki kat sathi kaplama çalışmalarını tamamladı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Malatya ile ilçeler arasındaki mesafede kısalmış oldu. 
Yapılan çalışmaları büyük bir memnuniyetle karşılayan Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler. 
100 yılın özlemi sona erdi
Darende İlçesine bağlı Barındır Mahalle Muhtarı Kazım Şahin Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan yol çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Bu yolumuzun yapımında başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilgili daire başkanlarına çok çok teşekkür ederim. Yolumuz Darende-Hekimhan bağlantı yolumuz. İlçeleri birbirine bağlayan bir yol.  Ayrıca vatandaşlarımız Malatya merkeze gitmek için mevcut bağlantı yolu dışında başka yolu kullanmak isterlerse 140 km gitmeleri gerekiyordu. Yapılan bu yolla birlikte mesafe 95 km’ye düştü. Bu yolun yapımı için kaç muhtar geldi geçti. Ama bizim dönemimize nasip oldu. 100 yılın özlemi. Bu yol hizmetinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Sakarya Mahalle Muhtarı Vahap Özbey’de Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelerine yapılan hizmetlere teşekkür etti.  Muhtar Özbey, “Başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere tüm ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu yolun yapılmasıyla birlikte Malatya ile aramızdaki mesafe 55-60 km civarında azaldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın çalışmaları sadece 2-3 ilçeden ibaret değil. Malatya’da 718 mahalle var. 718 mahallede de çalışmalar devam ediyor. Bu özverilerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Vatandaşlardan hizmetlere teşekkür
Barındır Mahalle sakinlerinden Arif Şahin yol çalışmasından dolayı çok memnun olduklarını dile getirerek, “Yolumuz bitti. Çok memnun olduk. Allah razı olsun” diye konuştu. 
Yapılan çalışmaları memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Megir Cahin de, “Ben Barındır Mahallesi’nde yaşıyorum. Allah razı olsun. Yolun yapımında emeği geçen herkesin işi gücü rast gelsin. Benim yaşım 65, ilk defa böyle bir yol gördüm. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun” sözlerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN