KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!

KYK yurt başvuru sonuçları son dakika açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Yurt kapasitemiz geçtiğimiz yıla oranla artış gösterdi. An itibarıyla 81 il, 260 ilçe ve KKTC'de olmak üzere 822 yurt ve toplam 950 bin yatak kapasitesi ile gençlerimizin hizmetindeyiz.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Pazartesi ve perşembe yedek yerleştirme sonuçları duyurulacak. Oluşturulan puanlama sırasına göre öğrenciler okuluna en yakın yurda, eğer yer yoksa bir sonraki yakın yurda yerleştirildi. 29 Ağustos 2 Eylül tarihleri arasında başvuru yapan adaylar KYK yurt başvuru sonuçlarına ulaşmaya çalışıyor.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Bu gelişmeyle beraber adaylar KYK yurt başvuru sonuçlarına odaklandı. KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurt yerleştirme sonuçları e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek. Adaylar T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle birlikte KYK yurt sonuçlarını görüntüleyebilecek. Peki KYK yurt başvuru sonucu nasıl sorgulanır? KYK yurt başvuru sonuçları son dakika açıklandı mı? İşte, KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı

KYK yurt yerleştirme sonuçları açıklandı.Bakan Osman Aşkın Bak saat 14:00'da açıklama yapacak. KYK yurt yerleştirme sonuçları için yüz binlerce öğrenci meraklı bir şekilde sonuçların erişime açılmasını bekliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi ve Yurtlar Kurumu işbirliği ile üniversite eğitimi alacak öğrencilere barınma desteği sağlanacak. Başvuru işlemleri 29 Ağustos’ta başlarken adaylar son başvurularını 2 Eylül tarihine kadar tamamladı. KYK yurt değerlendirme işlemleri 12 farklı devlet kurumundan alınan bilgiler eşliğinde gerçekleştiriliyor. Farklı kriterler göz önünde bulundurulurken öğrencinin ekonomik durumu, eğitim alacağı şehir vb. dikkate alınıyor. KYK yurt başvuru sonuçları e-Devlet üzerinden paylaşılacak. Adaylar T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sağ üst bölümde bulunan arama çubuğuna “Gençlik ve Spor Bakanlığı” ve “Yurt Başvuru Sonucu” yazarak sorgulama işlemi yapabilecek. Sonuç ekranında üç farklı alternatif yer alacak. “KYK yurt kazandınız” ibaresi veya “Yedek Yurt Kazandınız” ifadesi sonuç ekranında görüntülenebilecek. Peki KYK yurt başvuru sonuçları erişime açıldı mı? KYK yurt sonucu nasıl sorgulanır? İşte, 2023-2024 KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı:

https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama
 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN