Eğitim

Eğitim Haberleri

Yüzyüze Eğitim Başlıyor

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu.

Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi hayata geçirildi.Pandemi sürecinde maske dezenfektan ve hijyen malzemeleri üreterek hayati önem taşıyan İlimiz meslek liseleri de proje kapsamına alındı.

Elazığ MTAL ve Necip Güngör Kısaparmak MTAL Öğrencileri Fark Yarattı.

Elazığ MTAL ve Necip Güngör Kısaparmak MTAL Öğrencileri okullarında uygulamalı eğitim görürken, İstiklal Marşımızın Kabulünün 100.yılı etkinleri kapsamında okul atölyelerinde istiklal marşımızı okuyarak model oldular.

Şerifoğulları Sporcumuz Aliye Demirbağ'a Yürekten Başarılar Diliyorum

Milli sporcumuz ve Elazığ Belediyespor Kulübü sporcusu Aliye Demirbağ, 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakaları kapsamında İsviçre’nin Basel kentinde yapılacak olan ‘YONEX Swiss Open 2021’ Badminton turnuvasına katıldı.

Bakanlık Maarif Müfettişlerinin Ataması İptal Edildi

TEM-SEN Kurumsal Web Sayfasında yer alan haberde; “MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDA GÖREV YAPAN BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞLERİNİN ATAMASI İPTAL EDİLDİ. KILAVUZ GİBİ BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞLERİ DE YOK HÜKMÜNDE” deniyor.

Garajda Roket Yaptılar

Genç Mucitler İnovasyon merkezine dönüştürülen bir garajda Elazığlı gençler roket geliştirdiler.

MTÜ’den Dünya’da ilk Uzun Dönem Bakımda GETAT Uygulamaları Sempozyumu

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından organize edilen Uzun Dönem Bakımda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Sempozyumu, aynı zamanda Uzun Dönem Bakım ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarını bir araya getiren Dünya’da ilk program olma özelliğine sahip.

Kanbay Öğrencileri Evlerinde Ziyaret Ederek, Tablet Dağıttı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay Öğrencileri Evlerinde Ziyaret Ederek, Tablet Dağıttı.

Açık Öğretim Kurumları Çevrimiçi Online Sınav Duyurusu

Açık Öğretim Kurumları (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu) 2020-2021 Eğitim - Öğretim Yılı I. Dönem Çevrim İçi Sınavları 25 Şubat - 01 Mart 2021 Tarihleri arasında Yapılacak

Malatya’da Öğrenciler Dünyaya Açılıyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin başlatmış olduğu ‘Speaking Club’ isimli proje ile öğrenciler dünyaya açılıyor.

Bir Setin Serancamı

Haber Sitemiz Köşe yazarı olan, Eğitimci & Yazar Gazi KARABULUT’un KIZILELMA’NIN YENİLMEZ SAVAŞÇILARI seti, kitapevleri ve online satış mağazalarında okuyucuları ile buluştu…

İlk Ve Orta Okullarda Yarın Ders Zili Çalacak

Elazığ İl Hıfzısıfa Meclisi yarın ders başı yapacak ilk ve orta okullar ile ilgili olarak almış olduğu kararı ilan etti.

Eğitim Sektörüne Destek Talebi

Elazığ TSO 14. Meslek Grubu içerisinde yer alan Eğitim Sektörünün sorunları Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili ve Eğitim Sektör Başkanı Veli Aksu tarafından hazırlanan rapor ile TOBB’ye takdim edildi.

Yüz Yüze Eğitim Köy Okullarında 15 Şubat'ta Başlayacak

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili kritik açıklama, önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin köy okullarında 15 Şubat'ta başlatılacağını kararlaştırdıklarını söyledi. Erdoğan "8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak" dedi.

'Birlikte 23 Gün' İle Yarıyıl Tatilinin Her Gününe Özel Etkinlik

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her ilden bir ilkokul, bir ortaokul ve bir lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen video konferansta yarıyıl tatili zilini çaldı.

Bakan Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Gelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var" diye konuştu.

Bakan Selçuk'tan 'tatil' mesajı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından öğrencilere yönelik 'tatil' mesajında bulundu.

Başkan Akgün, 'Eğitime Bakış' Programında Canlı Yayın Konuğu.

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Deneği Yönetim Kurulu Başkanı Maarif Müfettişi Metin AKGÜN, 'Eğitime Bakış' programında moderatör Zafer Yılmaz ile eğitimde değerlerimizi konuşacaklar.

Toplam 255 haber.