Elazığ Belediyesi, Haberleri

Elazığ Belediyesi, Haberleri

Başkan Şerifoğulları’ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AHISKA TÜRKLERİNİN GELENEK VE GÖRENEKLERİ ANLATILDI

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kadın ve Yaşam birimi tarafından “Ahıska Türklerinin Kültür Paylaşımı” adlı program düzenlendi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ TARAFINDAN İNŞA EDİLEN OKULDA SONA YAKLAŞILIYOR

Elazığ Belediyesi’nin, Elazığ Valiliği ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında imzaladığı protokol doğrultusunda başlattığı ortaokul inşasında sona yaklaşılırken, Öğretmenevi'nin Millet Kıraathanesi’ne dönüştürülmesine ilişkin restorasyon projesi de tamamlandı.

Başkan Şerifoğulları’ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm eğitim-öğretim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Sporcumuz Gizem Özer EUBC U-22 Avrupa Şampiyonası İçin Karadağ’a Gitti

Elazığ Belediyespor Boksörü Gizem Özer, Karadağ’ın Budva kentinde yapılacak olan EUBC U-22 Avrupa Şampiyonası için Karadağ’a gitti.

AKPINAR MAHALLESİ YENİ YAŞAM ALANI İLERLİYOR

Yepyeni yaşam alanlarıyla şehir kimliğine değer kazandıran Elazığ Belediyesi tarafından şehir merkezine kazandırılacak Akpınar Mahallesi Yaşam Alanı'nda çalışmalar ilerliyor. Akpınar, Sarayatik ve Çarşı Mahalleleri başta olmak üzere çevre mahallelerinin yararlanacağı yeni yaşam alanı, Akpınar Mahallesi’nde 8 bin 500 metrekare alan üzerinde hayata geçiriliyor.

Elazığ Belediyesi Tarafından İnşa Edilen Kentsel Dönüşüm Konutları Tamamlandı

Elazığ Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında inşasına başlanan depreme dayanıklı konutlar, hızlı bir şekilde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Başkan Şerifoğulları, Altyapı Yenileme Çalışmalarına İlişkin İncelemelerde Bulundu “Şehrimizi En Güçlü Şekilde Geleceğe Hazırlamaya Devam Ediyoruz”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ içme suyu isale hattı 2. kısım çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ Elazığ Belediyesi tarafından inşa edilen ve yakın bir zamanda açılışı gerçekleşecek olan Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde çevre düzenleme çalışmaları büyük bir hızla ilerliyor.

Özel Gereksinimli Bireyler, Elazığ Belediyesi Kitap Fuarı'nı Ziyaret Ettiler

Kapılarını açtığı günden itibaren kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Elazığ Belediyesi 4. Kitap Fuarı, özel konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Kitap Fuarı'na Çevre İllerden De Yoğun İlgi

Kapılarını açtığı günden itibaren kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Elazığ Belediyesi 4. Kitap Fuarı, ulusal ve yerel şair-yazarların imza ve söyleşi programlarıyla devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları: ‘Elazığ’ımızın Tanıtımına, Ekonomisine ve Sosyal Yaşamına Katkı Sunmayı Amaçlıyoruz’

Elazığ Belediyesi düzenlediği etkinlikler ve programlarla Elazığ’ın tanıtımına ve ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA, KİTAP FUARI’NDA YOĞUN İLGİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kapılarını açtığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan Elazığ Belediyesi Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Başkan Şerifoğulları, Kitap Fuarı’nda vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

KİTAPSEVERLERDEN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz gün kapılarını ziyaretçilere açan Elazığ Belediyesi Kitap Fuarı, vatandaşların yoğun ilgisi ile devam ediyor. Kitapseverler, bu önemli organizasyon için Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür etti.

ELAZIĞ BELEDİYESİ KİTAP FUARI AÇILDI

Elazığ Belediyesi tarafından Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Elazığlıların büyük bir heyecanla beklediği Kitap Fuarı, 5 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, “Cumhuriyetimizin 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.” dedi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ 4. KİTAP FUARI YARIN BAŞLIYOR

Elazığ Belediyesi tarafından Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde organize edilecek olan 4. Kitap Fuarı, yarın başlayacak. Birbirinden kıymetli şair ve yazarların okuyucularla buluşacağı fuar, 9 gün boyunca devam edecek.

CUMHURİYET'İN KURULUŞUNUN 100. YILI ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’NDE BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören özel bireyler, Cumhuriyetin 100. yılına özel kutlama programı düzenledi. Özel bireyler düzenlenen programda hazırladıkları birbirinden güzel etkinlikleri izleyicilere sundu.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN SU KESİNTİSİ DUYURUSU

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, şehrimizin su teminini sağlayan P1 ve P2 pompa istasyonları arasında oluşan arızayı onarma çalışmaları dolayısıyla Yeni Mahalle, Olgunlar, Sürsürü, Üniversite, Rızaiye, İzzetpaşa, Nailbey, Çarşı, İcadiye, Fevzi Çakmak ve Yıldızbağları Mahallelerinde su kesintisi yaşanacağı belirtildi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ AHŞAP OYMACILIĞI YENİ DÖNEM KURS KAYITLARI BAŞLIYOR

Elazığ Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle "Hayat Boyu Öğrenme Projesi" kapsamında hayata geçirilen Ahşap Oymacılığı Kursu için yeni dönem kayıtları 25 Ekim 2023 tarihinde başlıyor.

ELAZIĞ BELEDİYESİ TARAFINDAN 4. KİTAP FUARI DÜZENLENECEK

Elazığ Belediyesi tarafından organize edilecek 4. Kitap Fuarı, 28 Ekim-5 Kasım tarihlerinde Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

ABDULLAHPAŞA MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME VE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Elazığ Belediyesi, Elazığ’ın yol standardını yükseltme ve daha iyi şartlara getirme adına çalışmalarını sürdürüyor.

AVRUPALI ÖĞRENCİLERDEN HARPUT’A TAM NOT

Erasmus programı kapsamında ilimizi ziyarete gelen yabancı uyruklu öğrenciler, Elazığ Belediyesi’nin tarihi kent Harput’u yeniden ayağa kaldırmak ve geleceğe taşımak adına gerçekleştirdiği önemli projeleri yerinde gezerek şehrin ilk yerleşim yeri olan Harput hakkında bilgi sahibi oldular.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, SPOR KÖYÜ İNŞA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Eser, hizmet ve gönül belediyeciliği ilkesiyle başladığı hizmet yolculuğuna devam eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Doğukent Mahallesi’ne cazibe kazandıracak Spor Köyü inşa çalışmalarını yerinde inceledi.

Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi Anma Programı İptal Edildi

Elazığ Belediyesi tarafından 20 Ekim Cuma günü yapılması planlanan Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi Anma Programı Milli Yas sebebiyle iptal edildi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayan Başkan Şerifoğulları, mesajında şunları kaydetti:

ELAZIĞ BELEDİYESİ, YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE DESTEKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Elazığ Belediyesi, “Gelecek Sensin” projesi kapsamında bu sene sınavlara girecek öğrencilere YKS rehberlik planlayıcısı dağıttı.

ELAZIĞ BELEDİYESİ, VUSLATIN 750. SENEİDEVRİYESİNDE MEVLANA’YI ANMA PROGRAMI DÜZENLEYECEK

Elazığ Belediyesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2023 yılını “Mevlana Yılı” ilan etmesi dolayısıyla, 20 Ekim Cuma günü saat 19.00'da Elazığ Belediyesi Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi Anma Programı düzenleyecek.

AKILLI KENT UYGULAMALARI VATANDAŞLARIN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRIYOR

Teknolojik yenilikleri hizmete sunmaya devam eden Elazığ Belediyesi’nin hayata geçirdiği Akıllı Kent Uygulamaları ile vatandaşların yaşamları kolaylaşırken, daha hızlı ve kaliteli hizmet almaları sağlanıyor.

GENÇLERE DESTEK, 'GELECEK SENSİN' İLE SÜRECEK

Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler için hazırladığı, “Gelecek Sensin” isimli kapsamlı destek programını, bu yıl da gençlerle buluşturacak.