Elazığ Belediyesi, Haberleri

Elazığ Belediyesi, Haberleri

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi

CAN DOSTLARINA ANLAMLI ZİYARET

Şehrül Aziz El-Aziz Sesimi Duyan Var Mı Engelsiz Sosyal Yaşam ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi'ndeki can dostlarını ziyaret etti.

ASFALT YAMA ROBOTU İLE YOL BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARINA HIZLI ÇÖZÜM

Elazığ Belediyesi hem ekonomik anlamda hem de profesyonel bir şekilde yol onarımının yapılabilmesine imkan sağlayan ve ilimizde ilk defa kullanılan asfalt yama robotu ile şehrin dört bir yanında hizmet sunmaya devam ediyor.

GERİ DÖNÜŞÜM PARKI'NDA YER ALAN ÖRNEK FİGÜRLER MİLLET BAHÇESİ'NDE SERGİLENECEK

Elazığ Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nde çevresel sürdürülebilirliğe ve çevre bilincini yaygınlaştırmaya katkı sağlamak amacıyla kurulan Geri Dönüşüm Parkı'nda yer alan bazı figürler Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ankara Millet Bahçesi'nde düzenlenecek Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında sergilenecek.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİ BİREYLERE ÖZEL PROGRAM

Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen program, özel bireylerin katılımıyla gerçekleştirildi. Neşeleri ve hayata sıkı sıkıya tutunmaları ile toplumun tüm kesimlerine örnek olan özel gereksinimli bireyler, birbirinden renkli ve eğlenceli performanslar sahneleyerek doyasıya eğlendiler.

YEŞİL ALANLARDA BAHAR TEMİZLİĞİ

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeşil alanlarda temizlik ve bakım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Elazığ Belediyespor’un Mücadele Edeceği Voleybol Genç Kız Yarı Final Müsabakaları Başlıyor

2023-2024 Voleybol Sezonu Genç Kız Yarı Final Müsabakaları start alıyor.

İLK TÜRK ASTRONOT ALPER GEZERAVCI, ELAZIĞ’A GELİYOR

Türkiye'nin insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayan ve uzaya çıkan ilk Türk astronot olarak tarihe geçen Alper Gezeravcı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın daveti üzerine 8 Mayıs Çarşamba günü (Yarın) Elazığ’a gelecek.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN KONUT SATIŞI

Mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne ait 40 adet konut, 16 adet iş yeri açık arttırma suretiyle 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde satışı gerçekleştirilecek.

ELAZIĞ’DA HIDIRELLEZ KUTLAMASI

Elazığ Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü iş birliğiyle özel bireylere yönelik Hıdırellez etkinliği düzenlendi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ; KONUT, İŞ YERİ VE ARSA İHALESİ GERÇEKLEŞTİRECEK

Mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne ait 40 adet konut, 16 adet iş yeri ve 10 adet arsanın açık arttırma suretiyle 7, 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde satışı gerçekleştirilecek.

ELAZIĞ BELEDİYESİ HANIMELİ EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM) tarafından düzenlenen ücretsiz el sanatları kurslarına katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerinin yer aldığı Hanımeli El Sanatları Sergisi açıldı. Düzenlenen açılış törenine, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Gül ve kursiyerler katıldı.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, KENT MÜZESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’ın kültür ve turizmine yeni bir değer olarak hayata geçirilecek olan Kent Müzesi’nin sona gelinen çalışmalarında incelemelerde bulundu.

HAMZABEY BARAJ SUYU, ATAŞEHİR MAHALLESİ’NE VERİLMEYE BAŞLANILDI - DÜZELTME

Elazığ Belediyesi’nin Hamzabey Baraj suyunu şehir geneline ulaştırmaya yönelik projesi ilerliyor. Daha önce derin su kuyularıyla içme suyu ihtiyacı karşılanan Ataşahir Mahallesi’ne Hamzabey Barajı'ndan su verilmeye başlandı.

ELAZIĞ BELEDİYESİ, GRİ KOÇ’U ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURDU

Elazığ Belediyesi, Türkiye’nin sınav öncesi motivasyon eğitiminde en etkili isimlerinden Gri Koç’u, gençlere destek programı olan “Gelecek Sensin” projesi kapsamında düzenlenen seminerde öğrencilerle buluşturdu.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

ELAZIĞ BELEDİYESİ, “O SENE, BU SENE” SLOGANI İLE ELAZIĞSPOR TEMALI YKS DENEME SINAVI GERÇEKLEŞTİRDİ

Elazığ Belediyesi, gençler için hazırladığı “Gelecek Sensin” isimli destek programı kapsamında YKS Deneme Sınavı gerçekleştirdi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ YEŞİL ALANLARDA DA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİYOR

Elazığ Belediyesi, vatandaşların rahat bir yaz dönemi yaşaması ve halk sağlığının korunması amacıyla şehir genelindeki ilaçlama çalışmalarına gece saatlerinde de devam ediyor.

ELAZIĞ BELEDİYESİ, GRİ KOÇ’U ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURACAK

Türkiye’nin sınav öncesi motivasyon eğitiminde en etkili isimlerinden Gri Koç, Elazığ Belediyesi’nin düzenlediği programda “Gelecek Sensin” projesi kapsamında gençlerle seminerde bir araya gelecek.

ELAZIĞ BELEDİYESİ, KONUT, İŞ YERİ VE ARSA İHALESİ GERÇEKLEŞTİRECEK

Mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne ait 40 adet konut, 16 adet iş yeri ve 10 adet arsanın açık arttırma suretiyle 7, 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde satışı gerçekleştirilecek.

ELAZIĞ BELEDİYESİ EKİPLERİ, KALDIRIM İŞGALİNE GEÇİT VERMİYOR

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde vatandaşların mağdur olmaması için kaldırımları işgal eden esnafa yönelik denetim gerçekleştirildi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN LARVA İLE MÜCADELE

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte halk sağlığının korunması amacıyla kent genelinde larva ile mücadele çalışmalarına yoğunluk verdi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, GENÇLİK VE SPOR BAKAN YARDIMCISI DR. ENES EMİNOĞLU’NU AĞIRLADI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bir dizi temasta bulunmak üzere Elazığ’a gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu’nu Elazığ Belediyesi’nde ağırladı.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

104 yıldır necip milletimizin iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açıldığı 23 Nisan 1920, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz müstesna bir gündür.

Elazığ Belediyesi Voleybol Takımı Gençler Grubu Diyarbakır Yolcusu

İl birincisi olarak önemli bir başarıya imza atan Elazığ Belediyesi Elazığ Voleybol Takımı Gençler Grubu, toplam 4 ilin mücadele edeceği grup yarı final müsabakaları için Diyarbakır’a gidecek.

KARAGÖZ VE HACİVAT RAMAZAN AKŞAMLARININ TADI OLDU

Elazığ Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri'nin son gününde Ramazan’ın geleneksel eğlencesi haline gelen Karagöz ile Hacivat orta oyunu sahne aldı.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ

Elazığ Belediyesi, Ramazan Bayramı süresince vatandaşların, daha rahat ve huzurlu bir bayram geçirmelerine katkı sunmak ve ulaşımlarını sorunsuz bir şekilde sağlamak amacıyla ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

ELAZIĞ BELEDİYESİ, CAMİLER VE TÜRBELERİ GÜL SUYU İLE YIKIYOR

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla Elazığ Belediyesi ekipleri tarafından Elazığ’ın tarihi mahallesi Harput’ta bulunan camiler ve türbeler başta olmak üzere kent genelindeki bütün camiler gül suyu ile yıkandı.

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI ŞERİFOĞULLARI’NDAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Başta kıymetli hemşehrilerim olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum." dedi.

Başkan Şerifoğulları Mazbatasını Aldı

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden güven tazeleyerek belediye başkanı seçilen Şahin Şerifoğulları, adliye binasındaki İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı…