Umre Ziyaretleri İçin 4 Yeni Rota

Suudi Arabistan'dan Umre Ziyaretçilerine Yeni Şehirler Eklendi

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

2030'dan itibaren yılda en az 100 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırlamak amacıyla turizme 1 trilyon Euro yatırım yapan Suudi Arabistan yatırımların geri dönüşünü almaya başladı.

2023’ün ilk çeyreğinde 7,8 milyon turisti ağırlayan Suudi Arabistan, 2022 yılının aynı dö-nemine göre %218 artışla tarihi bir başarı elde etti.

Umre ziyaretçileri için yeni seyahat rotaları da ekleyen Suudi Arabistan, Umre vizesi ile ziyaretçilerin Taif ve Cidde şehirlerini gezmelerini de sağlayacak.

Konuyla ilgi değerlendirmelerde bulunan Suudi Turizm Otoritesi (STA) Uluslararası Pazar Direktörü Abdullah Zarea, "Umre ziyaretçileri, Umre vizesi ile artık Taif ve Cidde gibi şehir-lerimizi gezmelerinin önünde engel kalmadı" dedi.

Umre Ziyaretleri İçin 4 Yeni Rota: Taif, Cidde, Abha, ve Al Ula 

Umre ziyaretleri için 4 yeni rotanın eklenmesi ile birlikte Umre turlarının kapsamı da geniş-leyecek.

Suudi Turizm Otoritesi (STA) Ticari Ortaklıklar Müdürü Sara Mustafa “ Suudi Arabistan tu-rizmi geliştirme vizyonu kapsamında Türkiye’deki partnerimiz Toprak Turizm ile iş birliği protokolü imzalamaktan memnuniyet duyduk. Misafirlerimiz Umre ziyaretlerinde daha kap-samlı bir deneyim yaşayabilecek. Bu iş birliği için Toprak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Toprak’a teşekkür ederim” dedi.

Toprak Turizm Genel Müdürü Adem TOPRAK “Yeni Umre sezonunda Taif ve Cidde gezile-riyle Umre programlarımızı zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Suudi Turizm Otoritesi (STA) ile imzaladığımız protokol kapsamında bundan sonraki süreçte Umre ziyaretleri kapsamında farklı paketler sunacağız. Bunlar Umre+Taif, Umre+Cidde, Taif, Abha ve Umre + Al Ula 
seyahat paketleri olacak. Misafirlerimiz Suudi Arabistan’ın İslam tarihinde önemli yeri olan Taif şehrini görebilecekler. Kültürel seyahat ve aynı zamanda tatil amacıyla Al Ula ve Abha yeni turizm şehirlerini de keşfedebilecekler. Bu özel turlara katılarak İslam tarihi ile ilgili da-ha önce hiç görmedikleri yerleri ve İslam tarihi ile ilgili bilgileri öğrenebilecekler.” dedi.

Pandemi Sonrası Umre Ziyaretlerine Talep Arttı

Pandemi sonrasında Umre ziyaretlerine talebin arttığını belirten Toprak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Toprak, "Pandemi döneminde Umre seyahatinin yasaklanması son-rasında binlerce müşterimize bize ödedikleri ücreti 14 gün içerisinde iade ettik. Bazı müşte-rilerimiz ödedikleri ücretin iadesini istemeyip turlar açıldığında kullanırız demelerine rağ-men paralarını geri iade ettik. Pandemi sonrası Umre yasağı kalktıktan sonra çok büyük bir talep ile karşı karşıya kaldık. Geçtiğimiz sezon turlarımız %100 doluluk oranlarıyla gerçek-leşti" şeklinde konuştu.

"Yeni Umre Sezonuna Hazırız"

Toprak Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Toprak da yeni Umre sezonu öncesi havayol-larından sezon boyu uçuşlarını talep ederek yeni sezona hazır olduklarını belirtti. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN