Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Çocuklar ‘UÇURTMA ŞENLİĞİ’ İle Doyasıya Eğlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, İsviçre Ankara Büyükelçiliği ve Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi işbirliğiyle yürütülen “Yalnız Değilsin Biz Bir Aileyiz” projesi kapsamında çocuklara yönelik etkinlikler devam ediyor.

Deprem Sonrası Onarılmayan Hasarlı Çatılar Kış Aylarında Sıkıntı Yaşatabilir

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığından Hasarlı Çatı Uyarısı

Büyükşehir Baş Tacı Yaşlılarını Unutmuyor

Yaşlılara Alzheimer, Sağlıklı Beslenme ve Psikoloji Konuları Anlatıldı

Başkan Gürkan'dan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Gürkan, “Tecrübeleriyle Bizlere Yol Gösteren Yaşlılarımız, Her Zaman Baştacımızdır”

Büyükşehir Darende İlçesinde Çalışmalarını Sürdürüyor

Darende İlçesinde Çalışmaların Tamamlandığı Çadde ve Sokaklar Modern Bir Görünüme Kavuşuyor

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Üyeleri İtfaiye Teşkilatını Ziyaret Ettiler

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği üyeleri, İtfaiye Teşkilatı’nın 309. Yılı “İtfaiye Haftası” nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını ziyaret ettiler.

Güney Kuşak Yolu Malatya Trafiğini Rahatlatacak

Büyükşehir Belediyesi Altyapı ve Üstyapı Çalışmalarını Tüm Hızıyla Sürdürüyor

MASKİ Genel Müdürü Mert Muhtarla Bir Araya Geldi

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert: “Maski Yatırımlarına Devam Ediyor”

Sound of Europe Festivali'nin İkinci Edisyonu Sona Erdi

Sound of Europe Festivali, Avrupa Birliği Yaratıcı Avrupa Programı tarafından desteklenen Avrupa ağlarından EUNIC’in (Avrupa Birliği Ulusal Kültür Enstitüleri) İstanbul ve Ankara kümelerinin girişimi ve Kadıköy Belediyesi, Çankaya Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçirilen Sound of Europe Festivali’nin ikinci edisyonu 26 Eylül’de sona erdi. Festival kapsamında dört farklı kentte, yerli ve yabancı 70’den fazla sanatçının verdiği 30’un üzerinde konseri 6000’e yakın kişi izledi.

İtfaiye Teşkilatı 309. Yıl Dönümünü Kutluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, her yıl 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Eski Malatya, Yarımcahan, Ağılyazı, Kuluşağı Grup Yolu’nda Çalışmalar Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından Battalgazi ilçesine bağlı Ağılyazı, Kuluşağı, Yarımcahan, mahallelerini kapsayan grup yolunda yol genişletme ve asfalt serim çalışmaları devam ediyor.

Malatya’da Film İzletisi Programı Düzenlendi

Büyükşehir Belediyesi’nden Gençlere “Film İzletisi ve Analiz” Programı Düzenlendi

Hekimhan Atık Su Arıtma Tesisine Kavuştu

Hekimhan Atık su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulanan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, MASKİ’nin tüm zorluklara rağmen sessiz sedasız yatırımlarına ara vermeden devam ettiğini belirtti.

Malatya Büyükşehpir Belediyesi Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği organizasyonuyla periyodik olarak gerçekleştirmiş olduğu 9 konu başlıklı hizmet içi eğitim programlarından biri daha sona gerdi. Hizmet içi eğitim seminerlerine 1750 personel katılım sağladı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekiplerinden Duyarlı Davranış

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, 6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrasında yıkılan Bayrak Apartmanı’nın enkazında buldukları özel eşyaları, sahibine teslim ettiler.

Büyükşehir Darende’de Asfaltlama Çalışmalarına Devam Ediyor

Her yıl yüzbinlerce insanın ziyaret ettiği, tarihi yapılarıyla ünlü Darende İlçesinin Zaviye Mahallesi’nde asfalt serim çalışmaları devam ediyor.

Malatya’nın Fethinin 922. Yıldönümünde Melita’dan Malatya’ya Anlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’nın Fethinin 922’inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen “Malatya’nın Fethi ve Tarihi” konulu konferans düzenlendi.

AKÇADAĞDER’den Başkan Gürkan’a Ziyaret

AKÇADAĞDER Genel Başkanı Murat Maskar, “Dedeköy Mahalle Muhtarımız buraya gelirken bize, ‘153 yıldır yapılmayan hizmetler, Selahattin Gürkan Başkanımız zamanında yapıldı’ ifadesini kullandı. Bu noktada da Başkan Gürkan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm Şehit ve Gazileri minnetle andıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Öğrencilerinden YKS Başarısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi’ndeki öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) büyük başarı elde ettiler.

Başkan Gürkan Yks'de Başarı Elde Eden Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Malatya’da İlk 1000’e Giren Öğrenci ve Velileriyle Bir Araya Gelen Başkan Gürkan,“Şimdiki Nesil Ne Kadar İyi Yetiştirilirse Geleceğimiz O Kadar Aydınlık Olur”

‘Bizim Hizmetlerimiz Herkese Eşit ve Adil Olacaktır’

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında “Pütürge İlçesi Değerlendirme ve İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

‘Yalnız Değilsin Biz Bir Aileyiz’ Projesi Devam Ediyor

“Yalnız Değilsin Biz Bir Aileyiz” Projesinde Çocuk Güvenliği Konuşuldu

Büyükşehir Belediyesi Araç Filosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendirmeye ve yenilemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, düzenlenen ‘Araç Teslim Programı’ ile 19 araç, gereç ve iş makinasını araç filosuna ekledi.

Başkan GÜRKAN: Tüm Birimlerimiz 7 Gün 24 Saat Görev Başında

Doğanşehir İlçesi Değerlendirme ve İstişare Toplantısı gerçekleştirildi

Başkan GÜRKAN: Alt Yapıyı Ayağa Kaldırıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Doğanşehir’de yapılan 600’lük içme suyu ana isale hattı çalışmalarını inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, şehrin alt yapı ve üstyapı anlamında depremden dolayı büyük zarar gördüğünü ifade ederek, en kısa sürede altyapıyı ayağa kaldıracaklarını söyledi.

‘Sürgü Futbol Sahası, Doğanşehir’imize Hayırlı Uğurlu Olsun’

Büyükşehir Belediyesi Tarafından Sürgü Mahallesi’ne FİFA Standartlarında Futbol Sahası Kazandırıldı

MASKİ UYARDI

Bireysel Depoların 3 Ayda Bir Temizlenmesi Lazım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hizmet İçi Eğitimleri Başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, belediyelerdeki hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesi noktasında periyodik olarak düzenlediği hizmet içi eğitim programlarına başladı.

Öğrenciler İçin Ders Zili Çaldı

20 milyon 481 Bin Öğrencinin Ders Başı Yaptığı 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı başladı