LGS SORU KİTAPÇIKLARI YAYIMLANDI

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınav, sorunsuz bir şekilde tamamlandı. LGS soru ve cevap anahtarları yayımlandı. Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 öğrenci başvurdu. 2 oturum hâlinde yapılan sınav, 973 yurt içi sınav merkezinde, 3 bin 891 okuldaki 62 bin 663 salonda yurt dışında ise 11 sınav merkezinde, 11 okuldaki 35 salonda gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

LGS BİRİNCİ OTURUMUNDA 50, İKİNCİ OTURUMUNDA 40 SORU SORULDU
Sınavın birinci oturumunda öğrencilere sözel alanda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisiyle yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu. Sınavın ikinci oturumunda ise öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru yöneltildi.,

LGS CEVAP ANAHTARLARI YAYIMLANDI
Cevap anahtarları, sınavdan kısa bir süre sonra yayımlandı. Öğrenciler sınav kitapçıklarını sınavdan bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecek.
LGS SINAV SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK
LGS merkezî sınav sonuçları 28 Haziran'da açıklanacak. Aynı gün yerleştirme sürecine ilişkin Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanacak.

LGS SÖZEL BÖLÜM SORU KİTAPÇIĞI
Sözel Bölüm Kitapçığı için

https://cdn.eba.gov.tr/yardimcikaynaklar/2024/06/lgs/2024sozel.pdf

LGS SAYISAL BÖLÜM SORU KİTAPÇIĞI Sayısal Bölüm Kitapçığı için

https://cdn.eba.gov.tr/yardimcikaynaklar/2024/06/lgs/2024sayisal.pdf

Kaynak: Günışığı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN