Meb Haberleri

Meb Haberleri

Yesevi Havacılık Lisesi’ne İki Prestijli Ödül Daha

Yesevi Havacılık Lisesi, Blusky Award Havacılık Ödül töreninde "Yılın En İyi Havacılık Lisesi" ve "Yılın En İyi Ar-Ge Projesi" ödüllerinin sahibi oldu.

Elazığ’ın En İyi Liseleri Belli Oldu

Elazığ’da yaşayan öğrenciler ve onların velileri, gelecekleri için en iyi kararı vermek adına Elazığ’ın en iyi liseleri listesini merakla bekliyorlardı. İşte merakla beklenen o liste…

MEB’deki Değişim Süreci, Elazığ’a da Yansıdı

Daha önce Eğitim Müfettişleri Koordinatörü olarak görev yapan Vedat YILDIRIM, 28.09.2023 günü MEB'den gelen kararnameyle Elazığ Eğitim Müfettişleri Başkanlığına atandı.

Okullar Açılıyor

Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Yaz tatilinin ardından yaklaşık 20 milyon öğrenci için, yarın ilk ders zili çalacak. Tüm okullarda hazırlıklar tamamlandı. Elazığ’da 549 okulda 137 bin öğrenci ve 10 bin öğretmenin ders başı yapacak…

11 İlde Eğitimde Zorunlu Telafi Programı

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 21 milyon öğrenci, 2023-2024 eğitim öğretim yılına 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

‘Din Öğretimi Ve Hizmetleri Çalıştayı-II’ Elazığ’da Düzenlenecek

Elazığ’da 7 Eylül Perşembe günü ortaklığında “Din Öğretimi ve Hizmetleri Çalıştayı - II” gerçekleştirilecek.

Üniversite Kayıt Dönemi Başladı

Üniversitelerin kayıt 28 Ağustos bugün başladı. Kayıt dönemi 1 Eylül'e kadar sürecek.

Öğrenci Ve Velilere 'Merdiven Altı' Kurs Uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), izinsiz ve ruhsatsız olarak "liselere ve üniversitelere hazırlık kursu" adı altında çevrim içi eğitim verdiği iddiasıyla faaliyet gösteren sitelere karşı öğrenci ve velilerin dikkatini çekti.

Açık Öğretim Fakültesi Kayıt Ücretlerine Rekor Zam!

Sınavsız ikinci üniversite için kayıt yaptırmak isteyenler zamlı kayıt ücretleriyle karşılaştı.

Elazığ’da Dahil!

Deprem Bölgesinde 10 ilin faydalandığı Bursluluk sınavı ayrıcalığı konusunda MEB'den son dakika açıklaması geldi

Bilkent Üniversitesi 2023 Mezunlarını Uğurladı

2022-2023 akademik yılında lisans ve lisansüstü eğitimlerini tamamlayan Bilkent öğrencileri, 17, 18, 19, Temmuz tarihlerinde, gruplar halinde ve farklı günlere yayılarak düzenlenen törenlerle diplomalarını aldı. Törenler Bilkent Odeon’da 5 seans olarak gerçekleşti. Bu yıl 1865 lisans, 253 yüksek lisans ve 48 doktora öğrencisi mezun oldu.

Bakan Tekin'in Elazığ Programı Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Elazığ'a gelecek.

İlk Zil 11 Eylül’de Çalacak!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi'ni açıkladı. MEB takvimle birlikte okulların açılış tarihini paylaştı. Buna göre; ilk ders zili 11 Eylül'de çalacak.

LGS Tercihleri Başladı!

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki tercih dönemi bugün başladı.

Bakanlık Açıkladı: 'Başvurular Başladı'

Milli Eğitim Bakanlığınca 30 bini deprem bölgesine olmak üzere bu yıl 100 bin kontenjan ayrılan bursluluk sınavı için başvurular başladı.

Bakan Özer'den müjde: 'Zorunlu olacak'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 100 öğrencisi bulunan her okulda bir rehber öğretmen bulunmasının zorunlu olacağını duyurdu.

MEB Duyurdu! İşte Okulların Açılma Tarihi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer açıklamalarında deprem bölgesi Hatay ve Adıyaman'da eğitimin başlayacağını bildirdi.

Bakan Özer: 'Elazığ’da İkinci Dönem Şartını Aramıyoruz'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya’da düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep ve Osmaniye’de eğitim öğretime verilen aranın 13 Mart’a, Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da ise bu tarihin 27 Mart tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Bakan Özer duyurdu: MEB'den LGS ve YKS kararı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık depremlerin ardından LGS ve YKS ile ilgili alınan kararları açıkladı.

Telmih ’in Yazarları Masal Anlattı

Telmih Dergisi Yazarları MEB Anadolu Masalları Elazığ’a ziyarette bulundu.

LGS Başvuruları 4 Nisan’da Başlayacak

2021-2022 eğitim öğretim yılı sonunda Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu, "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

Yeni Öğretim YılıTakvimi Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni öğretim yılı takvimini açıkladı.

Telafi Eğitimi Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Karnesini alan öğrenciler isteğe bağlı olarak okullarında telafi eğitimi görebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) telafi eğitimi başvurusu 21-Haziran-2 Temmuz arasında hazırlanan internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

LGS’de meslek liselerine olan ilgi iş dünyasını memnun etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaklığında hayata geçirilen “Diploman Mesleğin Olsun” projesi kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın proje ortağı olduğu Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS tercihlerinde büyük ilgi gördü.

Lise tercih kılavuzu açıklandı

LGS sonuçları MEB'in duyurduğu tarih olan bugün sabah saatlerinde açıklandı ve öğrencileri şimdi tercih telaşı sardı.

MEB Liselerde Sorumluluk Sınavı Tarihlerini Açıkladı

MEB tarafından yapılan açıklamayla liselerde sorumluluk sınavının ne zaman gerçekleşeceği belli oldu.

Okullardaki Tüm Sosyal Etkinlikler İptal Edildi

MEB, okullarda yapılması planlanan toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinliklerin iptaline ilişkin yazıyı illere gönderdi - Sosyal etkinlikler için yapılan yeni müracaatlara izin verilmeyecek.

Meb Rehberlik Ve Denetim Başkanlığı İçin Yeni Teşkilat Yapısı Önerisi

4+4+4=12 yıllık zorunlu eğitimden başka; eğitim öğretim görmek isteyen her bireyin bu isteğinin devlet tarafından planlanıp, karşılanması ve denetlenmesi de esastır.

'Sosyal medya insanları daha çok strese sokuyor'

İstanbul Aydın Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi ve MEB İstanbul İl Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen 'Yeni Medya ve Aile Çalıştayı'nın sonuç raporu yayınlandı. Raporda çarpıcı bulgulara yer verildi. Yeni medya kavramının sosyal ve kültürel hayattaki etkilerini izlemek ve değerlendirmek amacıyla düzenlenen çalıştayda; iletişim, tıp, adlî bilimler, psikiyatri, çocuk gelişimi, psikoloji ve sosyoloji gibi farklı alanlarda çalışan uzmanlar, sağlıklı veri oluşturulması amacıyla bir araya geldi. Çalıştayda; 'Yeni Medya ve Etik', 'Yeni Medya ve Bağımlılık', 'Yeni Medya ve Ebeveyn-Çocuk İlişkisi', 'Yeni Medya ve Eşler Arası İletişim', 'Yeni Medya ve Sağlık Sorunları', 'Sosyal Politikalar ve Hukuki İyileştirmeler'' olmak üzere altı başlık üzerine değerlendirmeler yapıldı.

MHP Maarif Müfettişlerinin Sorunlarını TBMM'ye Taşıdı.

MEB ve maarif müfettişlerinin sorunları TBMM gündeminde. Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, bugün TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında, Millî Eğitim Bakanlığı teftiş sistemi ve maarif müfettişlerinin sorunlarını dile getirdi.