Meb Haberleri

Meb Haberleri

Başkan AKTURAN ‘Eğitim Yuvalarında Can Güvenliğimiz İçin Acil Eylem Planı Şart!’ Dedi.

Başkan AKTURAN; eğitim kurumlarında yaşanan şiddetin geldiği vahim boyutu ve acilen alınması gereken önlemler konulu basın açıklaması yayınladı.

Uzmanlar Uyardı

Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili sona eriyor, milyonlarca kişi Pazartesi günü iş başı, öğrenciler ise ders başı yapacak.

Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiriyor! Süre Uzatıldı

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren LGS kapsamındaki merkezi sınav için başvuru süresinin yarın saat 17.00'ye kadar uzatılmasına karar verildi.

21 Mart Günü İsmet Paşa İlkokulu 1/B Sınıfından Farklı Bir Etkinlik

Elazığ Merkez İsmet Paşa İlkokulu 1/B Sınıfı, 2011 yılında tüm dünyada DOWN sendromu hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla sınıfça aldıkları kararla yaşadıkları etkinlikle fark yarattı.

LGS Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş sınavı(LGS) başvuruları başladı.

'Bağımlılıkla Mücadele Evde Başlar' Paneli Düzenlendi

Özel Elazığ Bahar MTAL (Elazığ Bahar Sağlık Lisesi) ve Elazığ Belediyesi ile ortak yürütülen 'Bağımlılıkla Mücadele Evde Başlar ' konulu panel düzenlendi…

‘Bağımlılıkla Mücadele Evde Başlar’ Paneli

Özel Elazığ Bahar MTAL (Özel Elazığ Bahar Sağlık Meslek Lisesi) Yeşilay Kulübü öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk kapsamında “Toplum Hizmeti” ekseninde öğrenci arkadaşları ve özellikle ailelerin aydınlanması amaçlı “Bağımlılıkla Mücadele” amaçlı panel düzenleme girişimleri Özel Elazığ Bahar MTAL okul müdürlüğünde karşılık buldu.

Öğrencilerin Sorunları Çözüme Kavuştu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e özel öğretim kurumları ile ilgili ilettikleri birçok sorunun yeni yönetmenlik ile çözüme kavuştuğunu ifade eden Kurs Der Başkanı Veli Aksu, üniversiteye hazırlık ve okula takviye kurslarında lise grubu öğrencilerinin sorunlarının çözüldüğünü söyledi.

Başvurular Bugün Başladı!

81 ilden öğrencilerin heyecanla beklediği YKS başvuruları bugün başladı.

Okullarda ilk kez düzenlenecek: Kış şenliği

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Elazığ'a ulaşan talimata göre; bu yıl ilk kez sömestr tatilinden önceki son haftada öğrencilerin keyifli bir hafta geçirmeleri, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmasının teşviki için "dönem sonu faaliyet haftası" düzenlenecek.

Yesevi Havacılık Lisesi’ne İki Prestijli Ödül Daha

Yesevi Havacılık Lisesi, Blusky Award Havacılık Ödül töreninde "Yılın En İyi Havacılık Lisesi" ve "Yılın En İyi Ar-Ge Projesi" ödüllerinin sahibi oldu.

Elazığ’ın En İyi Liseleri Belli Oldu

Elazığ’da yaşayan öğrenciler ve onların velileri, gelecekleri için en iyi kararı vermek adına Elazığ’ın en iyi liseleri listesini merakla bekliyorlardı. İşte merakla beklenen o liste…

MEB’deki Değişim Süreci, Elazığ’a da Yansıdı

Daha önce Eğitim Müfettişleri Koordinatörü olarak görev yapan Vedat YILDIRIM, 28.09.2023 günü MEB'den gelen kararnameyle Elazığ Eğitim Müfettişleri Başkanlığına atandı.

Okullar Açılıyor

Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Yaz tatilinin ardından yaklaşık 20 milyon öğrenci için, yarın ilk ders zili çalacak. Tüm okullarda hazırlıklar tamamlandı. Elazığ’da 549 okulda 137 bin öğrenci ve 10 bin öğretmenin ders başı yapacak…

11 İlde Eğitimde Zorunlu Telafi Programı

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 21 milyon öğrenci, 2023-2024 eğitim öğretim yılına 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

‘Din Öğretimi Ve Hizmetleri Çalıştayı-II’ Elazığ’da Düzenlenecek

Elazığ’da 7 Eylül Perşembe günü ortaklığında “Din Öğretimi ve Hizmetleri Çalıştayı - II” gerçekleştirilecek.

Üniversite Kayıt Dönemi Başladı

Üniversitelerin kayıt 28 Ağustos bugün başladı. Kayıt dönemi 1 Eylül'e kadar sürecek.

Öğrenci Ve Velilere 'Merdiven Altı' Kurs Uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), izinsiz ve ruhsatsız olarak "liselere ve üniversitelere hazırlık kursu" adı altında çevrim içi eğitim verdiği iddiasıyla faaliyet gösteren sitelere karşı öğrenci ve velilerin dikkatini çekti.

Açık Öğretim Fakültesi Kayıt Ücretlerine Rekor Zam!

Sınavsız ikinci üniversite için kayıt yaptırmak isteyenler zamlı kayıt ücretleriyle karşılaştı.

Elazığ’da Dahil!

Deprem Bölgesinde 10 ilin faydalandığı Bursluluk sınavı ayrıcalığı konusunda MEB'den son dakika açıklaması geldi

Bilkent Üniversitesi 2023 Mezunlarını Uğurladı

2022-2023 akademik yılında lisans ve lisansüstü eğitimlerini tamamlayan Bilkent öğrencileri, 17, 18, 19, Temmuz tarihlerinde, gruplar halinde ve farklı günlere yayılarak düzenlenen törenlerle diplomalarını aldı. Törenler Bilkent Odeon’da 5 seans olarak gerçekleşti. Bu yıl 1865 lisans, 253 yüksek lisans ve 48 doktora öğrencisi mezun oldu.

Bakan Tekin'in Elazığ Programı Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Elazığ'a gelecek.

İlk Zil 11 Eylül’de Çalacak!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi'ni açıkladı. MEB takvimle birlikte okulların açılış tarihini paylaştı. Buna göre; ilk ders zili 11 Eylül'de çalacak.

LGS Tercihleri Başladı!

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki tercih dönemi bugün başladı.

Bakanlık Açıkladı: 'Başvurular Başladı'

Milli Eğitim Bakanlığınca 30 bini deprem bölgesine olmak üzere bu yıl 100 bin kontenjan ayrılan bursluluk sınavı için başvurular başladı.

Bakan Özer'den müjde: 'Zorunlu olacak'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 100 öğrencisi bulunan her okulda bir rehber öğretmen bulunmasının zorunlu olacağını duyurdu.

MEB Duyurdu! İşte Okulların Açılma Tarihi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer açıklamalarında deprem bölgesi Hatay ve Adıyaman'da eğitimin başlayacağını bildirdi.

Bakan Özer: 'Elazığ’da İkinci Dönem Şartını Aramıyoruz'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya’da düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep ve Osmaniye’de eğitim öğretime verilen aranın 13 Mart’a, Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da ise bu tarihin 27 Mart tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Bakan Özer duyurdu: MEB'den LGS ve YKS kararı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık depremlerin ardından LGS ve YKS ile ilgili alınan kararları açıkladı.

Telmih ’in Yazarları Masal Anlattı

Telmih Dergisi Yazarları MEB Anadolu Masalları Elazığ’a ziyarette bulundu.